ÜRÜNLER

Tıbbi Atık Kutusu
Tıbbi Atık Kutusu
Tıbbi Atık Kutusu

Yerli Üretim Logosu Png

Sipariş
0546 450 9778

 

SIFIR ATIK KUTULARI

Sıfır Atık Üniteleri

Tıbbı Atık Kutusu maske eldiven gibi atıklarımızı toplamamız için tasarlanmıştır.

Tıbbi atıklar bulaşıcı madde (veya potansiyel bulaşıcı madde) içeren her türlü atıktır . Bu tanım, hekim ofisleri, hastaneler, dişhekimliği uygulamaları, laboratuvarlar, tıbbi araştırma tesisleri ve veteriner klinikleri gibi sağlık tesisleri tarafından üretilen atıkları içerir.

Tıbbi atıklar kan veya diğer kontaminantlar gibi vücut sıvıları içerebilir. 1988 Tıbbi Atık Takip Yasası , tıbbi araştırma, test, teşhis, aşılama veya insan veya hayvanların tedavisi sırasında üretilen atıklardır. Bazı örnekler kültür kapları, cam eşyalar, bandajlar, eldivenler, iğneler veya neşterler gibi atıklar, çubuklar ve dokulardır.

Hastaneler tıp endüstrisinde her zaman kilit bir rol oynamıştır: doğru ekipmanla, bu tıbbi tesisler her gün çok miktarda tıbbi atık ile başa çıkabilir. Bununla birlikte, koronavirüs salgını, hastane personelinin tedavi etmesi gereken daha fazla enfekte hasta getireceği için, bu rol kesinlikle önümüzdeki aylarda test edilecektir. Tedavi edilecek daha fazla hasta aynı zamanda kullanımda daha fazla tıbbi ekipman ve daha fazla tıbbi atık anlamına gelir, bu da hastanelerde güvenli sterilizasyon konusunu olduğundan daha önemli hale getirir.

Tıbbi Atık Türleri

“Tıbbi atık” terimi, sağlık endüstrisinin çok çeşitli farklı yan ürünlerini kapsayabilir. En geniş tanım ofis kağıdı ve hastane süpürme atıklarını içerebilir. Aşağıdaki liste DSÖ tarafından belirlenen en yaygın atık kategorilerini göstermektedir .

  • Diyezler. Bu tür atıklar, iğneleri, neşterleri, neşterleri, kırık camları, usturaları, ampulleri, zımbaları, telleri ve trokarları içeren cildi delebilecek her şeyi içerir.
  • Bulaşıcı Atıklar . Bulaşıcı veya potansiyel olarak bulaşıcı olan her şey, sürüntü, doku, dışkı, ekipman ve laboratuvar kültürleri dahil olmak üzere bu kategoriye girer.
  • Radyoaktif . Bu tür atıklar genellikle kullanılmayan radyoterapi sıvısı veya laboratuvar araştırma sıvısı anlamına gelir. Ayrıca, bu sıvı ile kontamine olan herhangi bir cam eşya veya diğer malzemelerden de oluşabilir.
  • Patolojik . İnsan sıvıları, doku, kan, vücut parçaları, vücut sıvıları ve kontamine hayvan karkasları bu atık kategorisine girer.
  • İlaçlar . Bu gruplandırma, kullanılmamış, süresi dolmuş ve / veya kontamine aşıları ve ilaçları içerir. Ayrıca antibiyotik, enjektabl ve hapları da kapsar.
  • Kimyasal . Bunlar dezenfektanlar, laboratuvar amaçlı kullanılan çözücüler, piller ve kırık termometrelerden gelen cıva gibi tıbbi ekipmanlardan ağır metallerdir.
  • Genotoksik Atık . Bu, kanserojen, teratojenik veya mutajenik olan oldukça tehlikeli bir tıbbi atık biçimidir. Kanser tedavisinde kullanılması amaçlanan sitotoksik ilaçları içerebilir.
  • Genel Düzenlenmemiş Tıbbi Atık . Tehlikeli olmayan atık olarak da adlandırılan bu tür herhangi bir kimyasal, biyolojik, fiziksel veya radyoaktif tehlike oluşturmaz.

Tıbbi Atık Kutusu gönderimi yaptığımız iller;

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak.