Blog

Tekstil Şirketleri İçin Sıfır Atık Yönetimi

Tekstil Şirketleri İçin Sıfır Atık Yönetimi

Moda ve tekstil endüstrilerinde atık miktarının üstesinden gelmeyi amaçlayan bir taahhütte bulunan 64 şirket imzaladı.

2020 Dairesel Moda Sistemi Taahhüdü, daha fazla kullanılmış giysiyi yeniden satmaya ve geri dönüştürülmüş tekstil elyafı geliştirmeye odaklanmayı planlıyor.

Kimler katılıyor?

Önümüzdeki 2 yıl içerisinde, ASO online perakendecisi, kıyafetlerini yapmak için kullandığı geri dönüştürülmüş malzemelerin miktarını arttırma ve tedarik zincirinden tamamen geri dönüştürülemeyecek malzemeleri alma sözü verdi.

H&M, mağazalarında toplanan tüm kullanılmış giyim eşyalarının% 40-60’ını yeniden satmayı ve yeniden kullanmayı taahhüt etti ve Zara, mağazalarının 2.000’inde bir giysi koleksiyonu düzenini uygulamaya koymaya kararlı görünüyor. Şirket, istenmeyen maddeleri geri satmak ve geri dönüştürmek için kar amacı gütmeyen kuruluşlarla ortaklaşa çalışacaktır. İlgili her marka, kıyafetlerin geri dönüşümü ve yeniden kullanımı için kendi hedeflerini belirleme sözü vermiştir. Sıfır atık kutuları ile geri dönüşüm oranı yükselmektedir.

ASOS

ASOS’un tutkusu, tüm müşterilerinin kıyafetlerini geri dönüştürdüğü bir geleceğe çalışmaktır ve elyaflar yeni ürünler yapmak için yeniden kullanılmaktadır. Şirket halihazırda, Londra’daki bir dağıtım şirketi ve tekstil endüstrisinin sosyal ve çevresel ayak izini azaltmak için çalışan bir İngiliz yardım kuruluşu olan TRAID ile ortaklaşa bir kıyafet geri dönüşüm programı oluşturmuştur. TRAID, ASOS tarafından bağışlanan sadaka dükkanlarında sattığı kıyafetlerden para alıyor.

ASOS, Sürdürülebilir Giyim Eylem Planının (SCAP) bir üyesidir, bu nedenle halka karbon ve su ayak izlerini azaltmada aktif olarak yardımcı olur ve geri dönüşümü teşvik eder. Bunun yanında, mevcut giyim koleksiyonu ve geri dönüşüm planlarını genişletmek için çalışıyorlar ve sürekli olarak yeni sürdürülebilirlik hedefleri belirliyorlar. Tekstil firmaları için geri dönüşüm çöp kutusu üretimi yapılmaktadır.

Sürdürülebilir Giyim Eylem Planı

Bu WRAP tarafından yönetilmektedir ve amacı, yaşam döngüsü boyunca giysilerin sürdürülebilirliğini arttırmaktır. Plan, kaynak kullanımını azaltmak ve endüstri genelinde hedefler belirlemek için endüstriyi, hükümeti ve hayırsever kuruluşları bir araya getiriyor.

2015 yılında piyasaya sürülen rakamlar, giyim tedarik zincirinden perakendecilerin, markaların ve kuruluşların su kullanımlarını ve etkilerini ton giyim başına% 12,5 azalttığını gösteriyor, bu nedenle neredeyse ulaşmak için neredeyse% 15 hedefindeler 2020 ye kadar.ÜRÜNLER

Tekstil Şirketleri İçin Sıfır Atık Yönetimi
Tekstil Şirketleri İçin Sıfır Atık Yönetimi
Tekstil Şirketleri İçin Sıfır Atık Yönetimi