Blog

Sıfır Atık Kutuları Ile Geri Dönüşüm

Sıfır Atık Kutuları ile Geri Dönüşüm

Geri dönüşüm kontaminasyonu, geri dönüşüm sistemi içinde biten geri dönüşümü olmayan bir malzeme veya atıktır. Geri dönüşüm çöp kovası içecek kapları gibi belirli öğeleri topluyorsa, o zaman bu belirli malzemeden başka bir şey kirletici olarak kabul edilebilir. Bu, plastik kutunuza atılmış bir kağıt parçasının bile tüm akışı kirletebileceği anlamına gelir!

Kirlenmenin ana nedenleri nelerdir?

 • Kalan yiyecek artıkları veya kaplara başka nesnelere dökülmüş veya sızan sıvılar
 • İğneler, piller, çocuk bezleri ve boya gibi tehlikeli ve / veya istenmeyen malzemeler atılıyor
 • Net olmayan çöp tenekesi etiketlemesi, kullanıcıların çöplerinin nereye gitmesi gerektiği konusunda şaşkınlık hissetmelerini sağlar, böylece sıfır atık sepeti kısa süre önce  tesislerin mesajlaşmalarını temiz tutmasına yardımcı olmak için Geri Dönüşüm kutusu renkleri üzerine bir yazı yayınladı. 
 • Farklı şehirler ve eyaletler arasında çeşitli geri dönüşüm uygulamaları. Bir şehrin geri dönüştürülebilir olarak kabul ettiği şey, bir diğerinde kirletici olarak kabul edilebilir.
 • Market poşetleri, pipetler ve kahve kapakları gibi geri dönüşüme yanlış atılan ürünler.

Kirlenme neden bir sorun?

Yanlış geri dönüşüm akışındaki öğeler geri dönüşüm sisteminden geçerek diğer geri dönüşümlü malzemelerin kirlenmesini veya zarar görmesini sağlar. Bu, diğer tüm geri dönüştürülebilir maddelere dökülen ve aktarılan kaplarda artık yiyecek olduğunda meydana gelir.

Yani, bir dahaki sefere kahve fincanını atmak üzereyken, tamamen boş olduğundan emin olun ki dökülmemelidir!

Geri dönüşümünüzdeki kağıt, karton, plastik ve metal eşyaların değeri vardır ve geri dönüştürülebilir olarak satarak cüzdanınıza yarar sağlayabilir. Kirlenme varsa, geri dönüştürülmüş öğelerin kalitesi düşürülür veya ortadan kaldırılır! Ancak etkili geri dönüşüm uygulamaları sayesinde geri dönüşüm daha mümkün ve daha karlı hale gelebilir!

Kirlenme aynı zamanda bir konudur çünkü başkalarının tüm çabasına ve iyi alışkanlıklarına zarar verebilir. Bu , kullanıcıların% 95’i eşyaları çöp kutusuna doğru bir şekilde atıyor olsalar bile, atıklarını yanlış şekilde ayıran sadece bir kişinin tüm toplama işlemlerini yaşamayan ve çöplüklere yollanma riskine sokacağı anlamına gelir.

Çoğu insan doğru olanı yapmak ister, ancak çoğu zaman geri dönüşümlü olmayanları yanlış akarsulara karıştırmakla kalmaz. 

** Geri dönüştürülebilir malzemeleri (plastik ve karton gibi) karıştırmanın tek doğru zamanının, atık nakliyecinizle veya geri dönüşüm servis sağlayıcınızla ilk konuştuğunuz zaman olduğunu ve bunun size uygun olduğunu söylediklerini belirtmek önemlidir. yani!

Peki geri dönüşüm kirliliğini azaltmaya nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 1. Atmadan önce düşün !
  Attığınız öğelerin doğru akışa yerleştirildiğinden emin olun. Neyin geri dönüştürülebileceğinden emin değilseniz, o zaman ecomaine’in Recyclopedia ! Çöp atma konusunda insanların kolayca doğru seçimi yapmalarını sağlayan ek grafikler var. 
 2. Sahip düşünün kısıtlayıcı açıklıkları insanların öğeleri atmak nereye konulacağı ileri netlik sağlamak için bidonlarınızın üzerinde.
  Önerilen uygulamamız çöp kutusu için büyük bir kare açıklığa, içecek kapları için daha küçük dairesel bir açıklığa, kağıt ürünler için ince bir dikdörtgen açıklığa sahip olmaktır. Bu kısıtlayıcı açıklıklar, yanlışlıkla yanlış akıma atılan ürün sayısını büyük ölçüde azaltır!
 3. Kutularınızın yeri!
  Bazen her bir çöp toplama kutusu öyle bir yere yayılır ki, insanlar aradıkları çöp kutusunu bulamazlar! Bu, sadece en yakın olan kutuya atmakla sonuçlanır! Sıfır atık sepeti , çöplerinizi bir arada tutmanızı önerir ; çöp, geri dönüşüm ve yan yana diğer akışlar yan yana geldiğinde geri dönüşüm kontaminasyonunu büyük ölçüde azaltır. metal sıfır atık kutuları, tek bir kutuda birden fazla akış toplayan depolar sunar; bu, insanların kolayca doğru geri dönüşüm seçimlerini tek bir yerde kolayca yapmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gözetim personeliniz de onu tercih eder!
 4. Kaplarını temizle!
  Her şeyden önce, geri dönüşüm kontaminasyonunu azaltmaya yardımcı olmak istiyorsanız, hurda parçaları, yağ, gres yağı veya diğer sıvılar gibi tüm olası kirletici maddelerin konteynerlerini boşaltıp durulayarak katkıda bulunabilirsiniz . Her geri dönüştürülmüş öğenin derinlemesine temizlemesini yapmaktan bahsetmiyoruz – ancak kontaminasyon olasılığını azaltmak için sadece basit bir durulama yeterli. geri dönüşüm kirliliğini azaltmak için üzerimize düşeni yaparak!

Sıfır atık kutuları fiyatları hakkında detaylı bilgi için kategori seçiniz.ÜRÜNLER

Sıfır Atık Kutuları ile Geri Dönüşüm
Sıfır Atık Kutuları ile Geri Dönüşüm
Sıfır Atık Kutuları ile Geri DönüşümBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir