Blog

Otel Sıfır Atık Kutusu Ve Önerileri

Otel Sıfır Atık Kutusu ve Önerileri

Çevreyi korumaya gelince, otel endüstrisi uzun zamandır diğer iş türlerinden ayrı durmayı düşündü. Fonksiyonların çeşitliliği ve personel pozisyonları, 24 saat süren bitmeyen işlem programı ve iyi hizmetin dolaysızlığı nedeniyle, oteller geri dönüştürülebilir atıkları çöplerinden ayırmakta zorlanıyorlar. Son yıllarda otel sahipleri ve yönetimi, sıfır atık yönetimi programlarına daha fazla odaklanmıştır.

ÜRÜNLER

Otel Sıfır Atık Kutusu ve Önerileri
Otel Sıfır Atık Kutusu ve Önerileri
Otel Sıfır Atık Kutusu ve Önerileri

Oteller İçin Sıfır Atık Geri Dönüşüm İpuçları

Başarılı bir otel geri dönüşüm projesi oluşturarak, ödüller ilk başlangıç ​​çalışmasından daha ağır basacaktır. Bir otel ne kazanmayı bekleyebilir? Elde edilen maliyet tasarrufları, iyi şirket PR ve çalışan teşvikleri çabaya değer.

Yararları olağanüstü ise, neden otellerin çoğu hala geri dönüşüm hareketine katılmamış? En kolay cevap, bu kadar çok katmanı kapsayan bir programın koordinasyonunda zorluk olabilir. Oteller, atık bertarafı ile ilgilenen farklı faaliyet alanlarında çok sayıda insan istihdam etmektedir. İşte en elverişli geri dönüşüm naysayersini yatıştırmak için ipuçları.

 • En iyi geri dönüşüm prosedürleri hakkında bilgi sahibi çalışanları tutun not düzenlenmek suretiyle ler ve periyodik prosedürleri gözden.
 • Düzenli olarak Monitör prosedürleri doğru rutinleri alışkanlık haline emin olmak için ve devam olarak eğitmek olduğunu gerekli.
 • İşletmenizde işlenmekte olan geri dönüştürülebilir maddelerin miktarını ve türlerini dikkatlice izleyin.  Bu, yalnızca alacağınız tazminat için bir çek ve bakiye olarak hizmet etmekle kalmaz, aynı zamanda verilerinizde ani değişiklikler yapmanızı da isteyecektir.
 •  Her yeni kiralamada, atık işleme rutinleriniz için rehberlik ve yönlendirme işlevi gören bir geri dönüşüm çöp kutusu bilgi paketi sağlayın.  
 • Bir kez politikaları edilmiştir uygulanan , çalışanlarınız, çoğu atık işleme operasyonlarına katılan olan ve özellikle de geribildirim teşvik ederek süreçleri ve rutinleri rafine devam ediyor.
 • Her zaman atık yönetimini geliştirmeye devam ve bir aracı olarak öneriler veya gözlemler için çalışanlardan geribildirim teşvik programı geri dönüşüm s . Katılımcılığın ya da işbirliğinin birimler ya da belirli personel tarafından gerçekleştirilmediği yerlerde, belirle- mesi gereken alanlarda periyodik olarak birkaç güvenilir çalışanı yönetimin gözü ve kulakları olarak belirleyin. Ardından, programların önemini ve istenen prosedürleri anlayıp anlamadıklarını belirlemek için katılmayan veya işbirliği yapmayanlarla konuşun.

Otellerde Sıfır Atık Projesi ile Atık Azaltılması

Bir otelin atık akışı büyük olduğu kadar çeşitlidir. Genelde yiyecek atıkları ve karışık çöpler gibi çöplüklere atılan çöplere ek olarak, kâğıt, karton ve PET gibi bir miktar geri dönüştürülebilir madde vardır.  Tıpkı diğer birçok sektörde olduğu gibi otel endüstrisi de başarısızlıktan kaynaklanan tipik bir atık profiline sahiptir. Konut topluluklarına benzer pek çok yiyecek atığı var.

Otel endüstrisi kendine has bir atık profiline sahip olmasına rağmen, aynı kurumsal yapı içerisinde zincirden zincire hatta otelden otele değişebilmesinin birçok nedeni vardır. Atık profillerindeki farklılıkların nedenlerinden bahsetmek çok büyük ama temel olarak, otellerin işlerini nasıl edindikleri, işlerini yönettiği ve işlerini nasıl büyüttükleri üzerine odaklanıyor. Sahilde veya bir tatil bölgesinde bulunan bir otel, ülkedeki bir Otelden farklı koşullara sahiptir. Lokantaları olmayan oteller, restoranlara göre çok daha farklı bir atık profiline sahip olacaklar. Atık profillerinin sapması için değişkenler sınırsızdır, ancak tipik atık profili genellikle aynı pazarlardaki oteller ve benzer yönetim tarzları arasında aynı olacaktır.

Otellerin Sıfır Atık Projesine Başlaması

 • Otel yönetimi kolay bir atık incelemesi yapmalıdır. Her alanda ne tür bir atığın atıldığını not ederek otel ya da motelinizde yürüyün. Bu, hangi tür kapların gerekli olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır. Tipik atık yönetimi programlarının aşağıdakilerden bazılarını içermesi muhtemeldir.
 • İdari: Yüksek Kaliteli Kağıt, Karışık Kağıt, Karton, şişeler, kutular ve yazıcı toner kartuşları.
 • Yemek servis alanları: Kutular, plastik kaplar, cam, karton, kutular ve diğer metaller.
 • Genel alanlar: Dergiler, gazete, şişeler ve kutular.
 • Atık değerlendirme sonuçlarına göre, tüm alanlarda uygun geri dönüşüm programları oluşturun.
 • Ek olarak, tüm kapların ve kutuların konukların ve personelin kullanması için iyi bir şekilde işaretlendiğinden emin olun . Halka açık alanlar için, şişeler ve kutular için bir delik veya gazeteler için bir yuva gibi özel açıklıkları olan kapları ve kutuları seçmek en iyisidir . Kapların ve sıfır atık kutuları yerleştirilmesi, genellikle çıkışların ve asansörlerin yakınında her katta bulunan geri dönüşüm (ve genel atık işleme) için uygun yerlerde olmalıdır. 
 • Bahçe atıklarının ve yiyecek atıklarının  diğer atıklardan ayrılması gibi belirli atık türlerinin birbirinden ayrılmasının kritik olduğu alanları vurgulayın .  Yiyecek atığı kompostlanabilir. 
 • Çekiç ve geri dönüşüm cihazından işaretçiler alın. .

Peki otel endüstrisi geri dönüşüm ve atık yönetimindeki engellerin üstesinden gelebilir mi? Bu sorunun cevabı evet ve bu yazıda ana hatları çizilen başarıya atılıyor. Sadece şu anahtarları hatırla:

 1. Çalışan eğitimi;
 2. Geri dönüşüm programına yönetim taahhüdü;
 3. Uygulanan programların uygulamalı izlenmesi;
 4. Açık bir şekilde etiketlenmiş kaplar ve geri dönüştürülebilir maddeleri toplamak için görsel olarak benzersiz kutular kullanma gibi kullanıcı dostu sistemler; ve
 5. Her otel çalışanının görev tanımlamasının geri dönüştürülebilir parçalarını sıralayın.

Katı atık programlarını kullanan ve net hedefleri olan çözümler için aktif olarak düşünen oteller geri dönüşüm fırsatlarından en iyi şekilde yararlanır ve katılan herkes için çevresel faydalar elde eder.ÜRÜNLER

Otel Sıfır Atık Kutusu ve Önerileri
Otel Sıfır Atık Kutusu ve Önerileri
Otel Sıfır Atık Kutusu ve ÖnerileriBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir