Blog

Okul Sıfır Atık Kutuları

Okul Sıfır Atık Kutuları

Okul Sıfır Atık Kutuları ile Okulunuzda Geri Dönüşümü Kolaylaştırın

Geri dönüşüm söz konusu olduğunda hepimizin oynayacağı bir rol var ve gezegenimizi şimdi ve gelecekte korumanın önemli bir parçası, gelecek nesli eğitmek.

Okullar geri dönüşüme öncelik veriyorsa, öğrencilere yaşamlarında onlarla kalacak iyi alışkanlıklar öğretmenin yanı sıra paradan ve değerli kaynaklardan tasarruf edebilirler. Araştırmalar, geri dönüşüm hakkında öğretilen, çöp bırakmayan ve nasıl sürdürülebilir bir şekilde yaşayacağınız çocukların daha sorumlu ve çevreye duyarlı yetişkinler olduğunu göstermektedir.

Okullarda geri dönüşüm neden bir öncelik olmalıdır?

Ortalama ilköğretim okulu, her yıl öğrenci başına 45 kilo atıyor, bu nedenle etkili bir geri dönüşüm / atık azaltma programı şart. Konsey, bölgenizdeki okul atıklarının toplanmasından ve geri dönüşümünden sorumlu olabilir veya özel bir şirkete devredebilir. Her iki durumda da size atık ve okul sıfır atık kutuları sağlayabilirler veya kendi kaynaklarınızı tedarik etmeniz gerekebilir.

Kendi depolarınızı seçmek zorunda kalırsanız, ürettiğiniz farklı atık türlerini ve ne kadarını denetlemenize yardımcı olabilir. Bu, ihtiyacınız olan geri dönüşüm kutularının türüne ve boyutuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bir okul geri dönüşüm programını nasıl başarılı kılabilirim?

  • Herkese anlat! Posterleri hazırlayın, personele e-posta gönderin ve ebeveynlere mektuplar gönderin, okul bültenine bilgi ekleyin ve hatta herkesin programdan haberdar olmasını sağlamak için özel bir meclisiniz olsun.
  • Atık kaynaklarına mümkün olduğunca yakın uygun geri dönüşüm noktaları kurun. Örneğin, fotokopi odasında bir kağıt geri dönüşüm kutusuna ihtiyaç duyacaksınız. Geri dönüşüm kutularını çöp bidonlarıyla, personel odaları, kantinler ve bahçeler ve oyun alanları gibi açık alanlarda eşleştirmek iyi bir fikirdir.
  • Herkesin geri dönüşüm kutularını ve içindekileri bilmesini sağlamak için posterler veya tabelalar hazırlayın.
  • Herkesi dahil et. Temizlikçilerden öğretmenlere ve öğrencilere okulda geri dönüşüm herkesin işidir. Hangi sınıfın en fazla geri dönüşüme kavuştuğunu görmek ve bir ödül vermek için geri dönüşüm mücadelesi verebilir misiniz? Bu, öğrencileri program hakkında daha hevesli olmaya teşvik edecek ve eğlenceli ve rekabetçi bir unsur sunacaktır.

Okulunuzun geri dönüşüm programına geçmeden önce düşünülmesi gerekenler

Geri dönüşüm şirketi araçlarının sitenize girmesi için yeterli erişim var mı?

Geri dönüşümünüzün ne sıklıkla toplanması gerektiğini düşünüyorsunuz?

Ne tür, boyut ve miktarda çöp kutusu satın almanız gerekecek veya geri dönüşüm hizmeti sağlayıcınız bunları sizin için sağlayacak mı?

Düşünülmesi gereken herhangi bir sağlık ve güvenlik düşüncesi var mı?

Okul Sıfır Atık Kutuları

İç ve dış okul sıfır atık kutuları okulunuzu çevresel bir mükemmellik modeline dönüştürün. Gizli atık ve mürekkep kartuşu geri dönüşümünü gerçekleştirmekten, sahadaki yaz etkinlikleri gibi özel etkinlikler için esnek arena kutularına kadar her şeyi size sunduk. Okullar için geri dönüşüm bidonlarımız dayanıklı, temizlemesi kolay ve ergonomik olarak tasarlanmıştır. Öğrencilerin ve çalışanların geri dönüşüm fırsatlarını asla kaçırmayacaklarından emin olmak için bir tabela bile aldık.

Personel ve öğrenciler okulunuzdaki normun geri dönüşümünü sağlamak için birlikte çalışırlarsa, para tasarrufu, atıkları azaltma ve iklim değişikliğiyle mücadelede büyük adımlar atabilirsiniz.ÜRÜNLER

Okul Sıfır Atık Kutuları
Okul Sıfır Atık Kutuları
Okul Sıfır Atık Kutuları