Blog

Ofisler İçin Sıfır Atık

Ofisler İçin Sıfır Atık

Ofisiniz geri dönüşüm yapıyor mu? Değilse, muhtemelen zamanı geldi. Ülkedeki işletmeler artık daha çevreci bir çevre yaratma konusundaki sorumluluklarını kabul etmeyen işletmeler üzerinde sert bir şekilde hükümetin, yerel toplulukların ve hatta kendi personelinizin geri dönüşüm sorumluluklarını ciddiye almaya başlıyor. geri dönüşümlü ağ işinize kapanmadan çok geçmeyecek.

ÜRÜNLER

Ofisler İçin Sıfır Atık
Ofisler İçin Sıfır Atık
Ofisler İçin Sıfır Atık

Elbette geri dönüşüm yapmayan birçok işletme aslında ofis geri dönüşümünün onlar için ne kadar faydalı olabileceğini düşünmemişlerdir.

Oldukça sık sık geri dönüşümü olmayan bir ofis alanı, çalışkan bir sistemi olandan daha az hijyenik olabilir. Genel çöp kutuları, her türlü şişe, teneke, kağıt, karton ve yiyecek atıklarıyla sık sık doldurulduklarında çok hızlı bir şekilde dolarlar. Taşan siyah çantalar, ofis kokularına nüfuz etmesine yol açabilir ve hızlı hareket ettirilmezlerse, böceklerin içerideki yiyeceklere giden yolunu bulması uzun sürmez. Sadece bunu sıcak bir günde düşünün!

Çalışanlara plastikleri bir kutuya, bir başkasına kağıt ve bir başkasına yiyecek atığı atma fırsatı veren kapsamlı bir ofis geri dönüşüm sistemi, ofisin çöp alanını temiz ve düzenli tutmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, mekanı biraz daha aydınlatacağını ve daha taze ve temiz bir his verdiğini de göreceksiniz.

Tabii ki, ofis geri dönüşümünün işletmenize sağladığı yararların yanı sıra, ofiste yeşilleşmek de çevreye fayda sağlamalıdır.

Düzenli sıfır atık kutuları ile işletmenizin karbon ayakizini önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olacaktır . Tüm metallerin %100’ü geri dönüştürülebilir, yani çöp depolama alanına gönderdiğiniz her parça %100’lük bir kayıp olarak azalır. Metal geri dönüştürüldüğünde, enerji tasarrufu sağlayacak ve bir sonraki ürünü üretme çabası da çok daha az olacaktır. Düzenli olarak çöp depolama alanlarına metal gönderiyorsanız, Koca Ayak bile karbon ayakizinizin ölçüsüne göre sizi şaşırtacaktır.

İşletmenizin gerçekte çöp sahasına göndermesine izin verilen miktar sürekli düşüyor. Hükümet, başka seçenekler mevcut olduğunda ve düzenli olarak artan atık depolama vergilerine ek olarak, atık depolama alanlarına gönderen şirketleri gerçekten zorlamaktadır. 2010 Atık Depolama Ödeneği Ticaret Planı, atık depolama alanına gidebilecek atık miktarını sınırlamaktadır.

Bu nedenle, ofisinizde daha yeşil olmaya başlamaya hazırsanız (ve olma zamanınız varsa), her şeyin sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasını ve çalışmasını sağlamak için izlemeniz gereken bazı basit adımlar vardır.

Öncelikle, ofisinizin geri dönüşüme göndereceği atık türünü değerlendirmeniz gerekir. Gördüğünüz tek yer cam parçası Mildred’in sol gözünde ise, cam için 300 litrelik geri dönüşüm kutusu sipariş etmek için küçük bir nokta var!

Daha sonra, ihtiyaç duyacağınız hazne büyüklüğünün iyi bir tahminini yapmak önemlidir. Çok küçük olursa, sizin için çöp kutusunu boşaltan birisinin maliyet açısından uygun olduğundan çok daha sık olması gerektiğini görürsünüz. Çok büyürseniz, hem depolara hem de ofiste çalışanlara sığacak kadar yer olmadığını görebilirsiniz.

Çalışanlarınızı, yerleştirdiğiniz yeni ofis geri dönüşüm sisteminden haberdar etmek önemlidir. Sadece ofis bodrumunda yeni bir güzel renkli geri dönüşüm kutusu seti koymak, oraya giden tek kişi, ne kadar eski gazete çıkarırsa versin, Bekçi Colin ise, çok iyi bir iş çıkarmaz!

Son olarak, yerinde bir toplama servisine ihtiyacınız olacak. Ofisinizin geri dönüşüm malzemelerini sizin yerinize götürmenize yardımcı olabilecek birçok yerel ve ulusal şirket olacak. Bazı firmaların çöplerinizi size doğru malzeme üzerinde ödeyebileceği için seçenekleri tamamen araştırdığınızdan emin olun.ÜRÜNLER

Ofisler İçin Sıfır Atık
Ofisler İçin Sıfır Atık
Ofisler İçin Sıfır Atık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir