Sıfır Atık Logo

ÜRÜNLER

Metal Sıfır Atık Kutuları
Metal Sıfır Atık Kutuları
Metal Sıfır Atık Kutuları

Yerli Üretim Logosu Png

Geri Dönüşüm Kutusu

 

SIFIR ATIK KUTULARI

Sıfır Atık Üniteleri

Metal Sıfır Atık Kutuları

Basit cevap: Çöp sahasına hiçbir şey göndermemeyi hedefliyoruz. İhtiyacımız olanı azaltıyor, elimizden geldiğince yeniden kullanıyoruz, geri dönüştürülmek için çok az şey gönderiyoruz ve yapamadığımız şeyleri kompost ediyoruz.

Daha az basit cevap: Bu gerçekten sistemi yeniden tanımlamakla ilgili. Şu anda dünyadan kaynakları aldığımız ve daha sonra onları yerdeki dev bir deliğe attığımız doğrusal bir ekonomide yaşıyoruz. Sıfır israfın amacı, varolmayan çöpleri yazdığımız döngüsel bir ekonomiye geçmektir. Döngüsel ekonomi, doğada çöp bulunmadığı için doğayı taklit eder.

Paslanmaz Metal Sıfır Atık Kutuları

Sıfır atık, dünyada nasıl yaşadığımıza dair yeni bir hedef belirlemek anlamına gelir – çöplüklerde ve çöp yakma tesislerinde çöplerimizi sıfıra indirmeyi ve yerel ekonomilerimizi toplum sağlığı, sürdürülebilirliği ve adaleti destekleyecek şekilde yeniden inşa etmeyi amaçlayan bir hedef. Paslanmaz metal sıfır atık kutuları ile geri dönüşüm sağlayabilirsiniz.

En temel düzeyde sıfır atık, elden çıkarmak için gönderdiğimiz kaynakların miktarını önemli ölçüde azaltmak ve sonunda tamamen ortadan kaldırmakla ilgilidir. Şu anda attığımız şeylerin çoğu güvenli ve ekonomik olarak geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir, kompostlanabilir veya anaerobik sindirim yoluyla biyogaza dönüştürülebilir. Ayrıca daha az tek kullanımlık ürün kullanmamız ve ürünlerimizi toksik içermeyecek ve uzun süre dayanacak şekilde yeniden tasarlamamız gerekiyor. Ancak sıfır atık çok daha fazlasıdır.

Kaynakları atmak yerine, tüm kaynakların tamamen sisteme geri alınabileceği bir sistem yaratıyoruz.

Oysa, sıfır atık kavramı geri dönüşüm ve ürün tasarımı ile başlayan, bir ürünün tüm yaşam döngüsünü kapsayacak şekilde, bir ürünün yaşam döngüsünün sonunda kompost ve değerinin korunması yollarla malzeme kullanımını ve yönetimini öngören ötesine geçer, çevresel etkileri en aza indirmek ve doğal kaynakları korumak; ve

Neredeyse, sıfır atık yoluyla malzeme yönetimi, atığın mali yükünü değiştirmeye başlayabilir ve satın alma ve ekonomik kalkınma teşvikleri yoluyla yönetimi ödüllendirerek endüstriyi kaynak sorumluluğunu benimseme konusunda güçlendirebilir; ve

Oysa, sanayi ve federal hükümet farklı tanımlansa da ve sıfır atık stratejileri kategorize etmesine karşın, bu mali sorumluluk ve yasama yenilikleri paylaştı teşvik tanımını hazırlamak için atık yönetimi için birincil sorumluluğu ile, ülkenin şehirleri behooves,

Şimdi bu neredeyse, Birleşik Devletler Belediye Başkanları Konferansı’nın bir Sıfır Atık tanımını ve aşağıdaki gibi bir Malzeme Yönetimi Hiyerarşisini tanıyan Sıfır Atık ilkelerini benimsemesi çözüldü.
  • Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu ve Ürün Yeniden Tasarımı
  • Atıkları, Toksisiteyi, Tüketimi ve Ambalajı Azaltın
  • Onar, Yeniden Kullan ve Bağış Yap
  • Geri dönüşüm
  • Organik gübre
  • Aşağı Döngü ve Yararlı Yeniden Kullanım
  • Bertaraf olarak Atık Bazlı Enerji
  • Depolama atıkları bertaraf olarak

 

Sıfır atık kutuları modellerimiz sıfır atık projesi atık yönetmeliğine uygun olarak üretilmiştir. İstenilen atık türünde üretim yapılmaktadır. Sıfır atık geri dönüşüm ünitelerimiz metal olarak imal edilmektedir. Atık yönetmeliğine uygun renklerde ve ebatlarda üretilmiştir.

Sıfır atık üniteleri kova iç kısımlarında atık poşeti tutması için özel klips çelik tel bulunmaktadır. Kutu kapakları kolay kullanımı için pratik olarak çıkarıp takılmaktadır. Sıfır atık standı altında bulunan metal bazalar bulunduğu mekandaki zeminlere zarar vermemesi amaçlanarak plastik tapa kullanılmıştır. Metal sıfır atık kutuları imalatı yapmaktayız.

Atık yönetiminin etkin ve verimli olarak kullanılabilmesi için geri dönüşüm kovalarının nerelere konulması gerektiği belirlenmelidir. İşletmenin hangi miktarda atık ürettiği belirlenip ihtiyaca uygun olarak sıfır atık kutusu seçimi yapılmalıdır. Geri dönüşüm kutuları temin edildikten sonra hedef kitleye yönelik eğitimler ve yönlendirmeler yapılarak atık kontrolü sağlanmalıdır. Sıfır atık kovaları ürünlerimiz atık yönetmeliğine uygundur.

Sıfır atık geri dönüşüm kutuları kovaları gönderimi yaptığımız iller;

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak.