Blog

Metal Atıkların Geri Dönüşümü

Metal Atıkların Geri Dönüşümü

İngiltere’nin metal ambalaj endüstrisini temsil eden kar amacı gütmeyen kuruluş Alupro tarafından yayınlanan bir rapor, metal kutuların %85’inin 2020 yılına kadar geri dönüştürülmesinin muhtemel olduğunu göstermiştir.

Rapor, Ulusal Denetim Bürosunun, geri dönüşümün tam olarak nereye gittiğini izlemeyle ilgili sorunlar nedeniyle ambalaj geri dönüşüm oranlarının abartılabileceğini belirten raporunu yayınlamasından sonra gelir.

Alupro’nun ‘İki yıl içinde yüzde 85’lik bir geri dönüşüm oranını elde etmek’ adlı raporu, daha tutarlı kerbside koleksiyonları ve paketleme üreticisi sorumluluk sisteminin reformu da dahil olmak üzere metal geri dönüşüm endüstrisinin iyileştirilmesi için alınacak önlemleri istiyor. Metal geri dönüşüm kutuları ile sıfır atık yönetimine katkıda bulunabilirsiniz.

Rapor tüm mahkum ve kasvet olsa da; Avrupa’da, Birleşik Krallık’ın alüminyum ambalaj atıklarını geri dönüştürmek için yeterli kapasitenin ne olduğu hakkında konuşuyor (atıkların% 92’si şu anda Avrupa’ya gidiyor.) Ayrıca, alüminyumun herhangi bir etkisi olmadan sonsuza dek geri dönüştürülebildiği için, alüminyumun geri dönüşümünü çevresel ve ticari anlamda yapmak olarak tanımlamaktadır. kalite veya özellikleri. Aslında, Uluslararası Alüminyum Enstitüsü, bugüne kadar üretilen alüminyumun %75’inin bir şekilde hala dolaşımda olduğunu söyledi.

Metal geri dönüşüm oranları iyidir, ama daha yapacak çok şey var. Alupro’nun raporu, alüminyum içecek kutuları için geri dönüşüm oranının her yıl arttığını ve 2017’de %72’ye ulaştığını, her türlü alüminyum ambalaj için ulusal geri dönüşüm oranının %51 olduğunu gösteriyor. Kuruluş, geri dönüşüm oranlarını daha da arttırmak için şöyle olması gerektiğini söylüyor:

  • Halkın anlayabilmesi ve neden yapması gerektiğini anlayabilmesi için geri dönüşümle ilgili iletişim yatırımları.
  • Tutarlı kerbside koleksiyonları, böylece aerosol, teneke kutu ve folyo gibi alüminyum ambalajlar toplanır.
  • Geri dönüşümü teşvik eden ve çöp atmayı azaltan “hareket halindeki altyapı” ya yatırım
  • Ayrıştırma teknolojisinin geliştirilmesine yapılan yatırım, böylece geri dönüştürülebilir malzemenin kalitesi iyileştirilir ve yeni ambalajlama yapmak için kullanılabilir.
  • Ambalaj üreticisi sorumluluk sisteminin reformu

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 94.000 ton metal ambalaj geri dönüştürüldü ve bu da konsey ve atık işleme şirketleri için yaklaşık 75 milyon £ gelir elde etti. Alüminyum, evsel atıkların% 1’inden daha azını oluşturuyor, ancak yerel yetkililerin ve atık şirketlerinin geri dönüştürülebilir malzeme satışından elde ettiği gelirin yaklaşık% 25’ine katkıda bulunuyor. Sıfır atık kutusu ile geri dönüşüm oranları her geçen gün yükselmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir