Blog

Maske Eldiven Atık Kovası

Fabrika ve iş yerlerinde corona virüs salgınını önlemek amacı ile maske ve eldivenleri diğer atıklardan ayrıştırmak için maske eldiven atık kutusu kullanılmalıdır.

Bilgi ve Sipariş İçin: 0546 450 9778

Maske ve Eldiven Toplama Kutusu

 

Semptomları ve virüsün yayılmasını araştırmak için harcadığınız zaman ve enerji ne olursa olsun, birincil odak noktanız her zaman önleme olmalıdır. İletimin ana risklerinden biri (her salgın hastalığında olduğu gibi) uçak yolculuğudur, bu nedenle bazı havaalanları virüsle temas etmiş olabilecek yolcular üzerinde sağlık kontrolü yapma çabalarını ikiye katlamıştır. Koronavirüs teşhisi konan veya diğer insanlar için sağlık riski oluşturabilen insanlara birkaç karantina uygulanmıştır, çünkü kuluçka süresi (enfeksiyon ve ilk semptomların ortaya çıkması arasındaki süre) 1 ila 14 gün arasındadır.

Birincil bulaşma modu, insanların soluduğu (öksürme veya hapşırma anlamına gelen) “solunum damlacıkları” yoluyla yapıldığı için , bu damlacıklarla temas eden herhangi bir yüzeyin bulaşıcı atık haline gelebileceği ve diğer vakalara yol açabileceği anlamına gelir. enfeksiyonlar : Birisi bir telefona, bir masaya, hatta bir yiyecek paketine dokunur ve ardından gözlerine, burnuna veya ağzına dokunursa, o kişinin virüsle birlikte gelmesine yol açabilir.

Trafikle ilgili trafik uçakları, havaalanları ve karantinaların sağlık riski nedeniyle ele alınması gerektiğinden, bulaşıcı atıkların bertaraf edilmesi için etkili çözümler bulmak pek çok kişi için artan bir sorundur. Maske Eldiven atıkları Daha önce açıkladığımız nedenlerden dolayı, virüsü olan kişilerin çevresindeki hemen hemen her şey bulaşıcı atık haline gelebilir. Bu nedenle havaalanları ve karantinaların atık imhası için mümkün olan en iyi yerinde ekipmana sahip olmaları özellikle önemlidir: hepsinin potansiyel olarak tehlikeli atıklardan kurtulmak için güvenli ve etkili bir çözüm bulmaları gerekecektir, böylece virüs daha fazla yayılamaz yol. 

Tıbbi Atık Kutusu

Atık Maske ve Eldiven Kutusu

Ayrıca, güvenli uçak / havaalanı (ve dolayısıyla karantina ile) atık bertarafına duyulan ihtiyacın gerçekten de koronavirüs salgını ile daha kritik bir konu olmasına rağmen, havayollarının her zaman çevresel ve ekonomik bir sorun haline geldiğini belirtmek önemlidir.

Çevresel açıdan bakıldığında, asıl mesele, 2020’de bile, büyük miktarlarda plastik, gıda ve tıbbi atıkların düzenli depolama alanlarına veya yakma fırınlarına maruz kalması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Tıbbi Atık Kutusu Yakma fırınları, herhangi bir bulaşıcı atık izini yok etse de, dünyamıza herhangi bir zararlı madde yaymayan diğer, daha modern çözümlerden çok daha fazla yük bindiriyorlar. Atık taşımacılığı ve lojistik de konuyu zorlaştırmaktadır ve koronavirüs gibi bir salgın döneminde, virüsün her zaman daha kolay yayılma riski vardır.

Bu nedenle Celitron , nihai nakliye ve bertaraf yapılmadan önce bulaşıcı atık sorununu çözebilecek yerinde çözümler sunmaya inanmaktadır . Yeni, daha sürdürülebilir çözümlerin uyarlanması, kurumsal sosyal sorumluluk söz konusu olduğunda ve çevreye duyarlı olma konusunda havayolu şirketlerinin imajlarını ve güvenilirliklerini güçlendirmelerine de büyük ölçüde yardımcı olabilir.


Maske Eldiven Atık Ayrıştırma Kutusu

Dünyanın 80’den fazla ülkesinde biyomedikal çözümler sunan bir şirket olan Celitron’da, bulaşıcı atıkların bertarafı ve tıbbi ekipmanın sterilizasyonu hakkında muazzam bir bilgi birikimi edindik. Karantinaları ve havaalanlarını terk edenler gibi yüksek derecede tehlikeli atık durumunda , atığı tamamen ve tamamen steril hale getirmenin bir yolunu bulmak önemlidir.

Tıbbi alanlarda, bulduğunuz en modern çözümlerden biri otoklavdır. Bir otoklav temelde bir düdüklü tencereyi çalıştırır (ve benziyor) ve tıbbi aletleri ve atıkları sterilize etmek için çok yüksek basınç ve sıcaklık buharı kullanır. Bununla birlikte, otoklavlamanın etkinliğine rağmen, tehlikeli veya çok bulaşıcı atık durumunda, farklı türde bir ekipman kullanmanızı öneririz. Buhar sterilizasyonunun faydalarını daha da artıran bir şey.

Bu makine, Entegre Sterilizatör ve Parçalayıcı anlamına gelen ISS’den başkası değildir . Bu makine temel olarak bir otoklav ve bir tıbbi atık öğütücünün yeteneklerini birleştirerek uçak, havaalanı ve karantina atıklarının imhası için ideal bir araç haline getirir . Makinenin tüm süreci otomatiktir, yani ISS’nin kapısını kapatmanız veya açmanız gerekmez. Maske eldiven atık kutusu Güçlü kırma bıçakları ile içerideki atığın hacmini% 80 azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kovanın içindeki buharın daha etkili bir sterilizasyon elde etmesini sağlar, çünkü koyduğunuz yükün en küçük kısmına bile ulaşabilir içeride.

İşlem bittikten sonra, uçak veya karantina atıklarının koronavirüs ile temas halinde olması önemli değildir: ISS’den aldığınız “son ürünün” steril olması garanti edilir ve diğer tüm ürünler gibi atılabilir düzenli atık.


ÜRÜNLER

Maske Eldiven Atık Kovası
Maske Eldiven Atık Kovası
Maske Eldiven Atık KovasıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir