Blog

Geri Dönüşüm Oranınızı Nasıl Arttırırsınız

Geri Dönüşüm Oranınızı Nasıl Arttırırsınız

Geri dönüşüm oranınızı nasıl arttırırsınız sorusuna cevap bulmak evde ve dışarıdayken geri dönüşümünüzü kolayca geliştirmek için aşağıdaki bazı kullanışlı yöntemleri bir araya getirdik.

Yeniden geri dönüşüm yapmak

Bu üç kelimeyi daima aklınızda tutun ve çok yanlış gitmeyeceksiniz: Azaltın, Yeniden Kullanın ve Geri Dönüştürün. Özetle bu, yapabileceğiniz yerde atık yaratmaktan kaçınmak, ancak nerede yarattığınızı yapmak, yeniden kullanmak ve / veya atık depolama alanına göndermek yerine geri dönüştürmek anlamına gelir. 

Geri dönüşümü nasıl sağlayacağınızı öğrenin

Bu bariz görünebilir, ancak aslında son zamanlarda yapılan bir ankette insanların ne geri dönüşüm kutuları koymalı ve ne olması gerektiği hakkında hiçbir fikri olmadığı ortaya çıktı ! Bu nedenle, bölgenizde ya da atık yönetim şirketiniz tarafından neyin geri dönüştürülebileceğinin ve neyin geri dönüştürülmeyeceğine dair okumaya zaman ayırın ve buna bağlı kalın – geri dönüşüm ile karıştırılan geri dönüştürülemeyen şeyler, geri dönüşümün tamamını bozabilir, bu durum için kötü bir haberdir. gezegen ve başkalarının çabalarını mahvediyor. Yaşamınızı sürdürdüğünüz her alanda sıfır atık kutuları ile geri dönüşüm oranınızı arttırın.

Geri dönüştürülmüş ürünler satın al

Nerede, geri dönüşümlü mal satın alabilirsiniz. Bu, daha fazla yeni malzemenin kullanılmasına olan ihtiyacı ortadan kaldırır, geri dönüştürülmüş ürünlere olan talebi arttırır ve bir geri dönüşüm döngüsü yaratır. Geri dönüştürülmüş ürünler yaygın olarak bulunmaktadır ve fikir aklınızdan çıkar çıkmaz bunları mağazalarda ve çevrimiçi olarak görmeye başlayacaksınız.

Organik gübre

Zaten bir kompost kutunuz yoksa, şimdi bir tane oluşturma zamanı. Artıklar, sebze kesmeleri ve benzeri bir kompost yığını gibi yiyecek atıklarını kısmak, bahçeniz için çürümek ve hoş bir gübre oluşturmak anlamına gelir; yani bir tane almanıza gerek kalmaz! 

İstenmeyen öğeleri bağışla

İstenmeyen öğeleri veya artık ihtiyaç duymadığınız şeyleri temizlemek yerine, çöplükte bırakacakları yerleri arkadaşlarınıza ve ailenize sunun, onları bir hayır kurumuna bağışlayın. Bir kişinin çöpü başkasının hazinesidir.

Çocuklar için geri dönüşüm eğlenceli olun

Çocuğunuzu gerçekten küçükken geri dönüşümün önemi konusunda eğitmek için çok fazla endişelenmeyin – bunu anlamak ve almak için yeterince yaşlandıklarında yapabilirsiniz – bunun yerine onlar için geri dönüşümün ikinci doğasını yapmak için çalışın. evin etrafında renkli geri dönüşüm kutuları koymak. Eğlenceli hale getirin ve katılmak için çok mutlu olacaklar!  Evlerinizde sıfır atık kutuları ile geri dönüşüm başlatın.

Tüm ev geri dönüşümünüzü alın

Atık geri dönüşümü söz konusu olduğunda sadece biraz cesaretlendirmeye ihtiyaç duyan çocuklar değil! Bütün hane halkı hakkında düşün. Geri dönüşüm için özel bir alana sahip olduğunuzdan emin olun ve herkese geri dönüşüm yapmamaları için mazeret verin Bunu ne kadar kolaylaştırırsanız, o kadar insan yapmak da o kadar olasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir