Blog

Sıfır Atık yönetmeliği yayınlandı

Düşük atık veya sıfır atık yaşam tarzı için 31 ipucu

Bu, düşük atık yaşam tarzı yolculuğuna başlamak için ilk ipucum. Ben bugün böyle adlandıracağım. Çoğu insan için daha az korkutucu ve daha ulaşılabilir. Haftalık olarak kullandığınız her şeyi düşünmeye başlayın ve tek kullanımın ne olduğunun daha fazla farkına varın. Şimdilik geri dönüşümü denklemden çıkarın ve gerçekten bakın. Bu yıl daha az kullanmaya başlamak ister misiniz? Seçimlerinizle daha çevreye duyarlı olmak ister misiniz? Para biriktirmek ister misin? Daha sağlıklı yemek ister misin? T burada kesmek veya atık ortadan kaldırmak için pek çok neden vardır. Herkes farklıdır nedenleriniz konusunda kendinize karşı dürüst olun.
Gününüz boyunca neler kesebileceğinizi görün. Geç oldu gerçekten o kahveyi istiyorsun ama eve gelene kadar bekleyebilir misin? Yeniden kullanılabilir bir bardağınız var mı? Yeniden kullanılabilir fincanınızla mağazaya girebilir misiniz? Birçoğunun kahve dükkanlarından geçerken, kahvenizi tek kullanımlık bir fincanda siz pencereye gelene kadar hazırladığını biliyor muydunuz? Belki bugün hayır deyin. Bir gün herkes hayır dese bu 43 milyon kahve fincanı kurtarırdı.
Üretimden başlayarak sonuna kadar ya da ciddi olan öğelerin atık döngüsünün farkında olun.

HAZIRLIKLI OLMAK

Bu kit alışmak biraz daha zaman alır ama daha iyi alışkanlıklar yaratır.
Büyük tiffin kaplar, restoran artıklarını paketlemek ve bizim için yiyecekleri marketlere götürmek için harikaydı. Peçeteler için lekelenene kadar kağıt havlu kullanıyorum ve sonra onları kağıt havlular için kullanıyorum. Yaptığımız hasır çantalar gümüş eşyalar, yemek çubukları ve çok sayıda pipet için yeterince büyük. Çantalar ve çeşitli kavanozlar da kitte bir artı. Sadece kocam ve benden daha fazlasına yetecek kadar getiriyorum . Sadece siz ve bütçeniz kısıtlıysa, bir çatal, bir saman, bir torba (plastik bir torba, eğer sahip olduğunuz tek şey buysa), bir fincan ve bir kap (eski ekşi krema, tereyağı, turşu kavanozu).
Adım 1 farkındalıktı, bu nedenle dışarıdayken kolaylıkları ne kadar kullandığınızın ve tek kullanımlık öğeleri ne için alt edebileceğinizin farkında olmalısınız.
Birkaç başka ipucu:
Bir sepet daha iyi çalışır, eğer cam kavanozlarınız varsa, daha sabit olma eğilimindedirler.
Eski bir tren çantasında sıfır atık bir araç kiti ne kadar sevimli olurdu!?!?!?!
Arabaya geri dönen eşyalarımı, kendimi rahatsız etmek için mutfak masasının üzerine bırakıyorum.
Bir bardağa ihtiyacınız var, tasarruf mağazalarını kontrol edin.
Mutlu takım arkadaşlarımı topluyor!

Yeniden kullanılabilir alışveriş çantaları

Cuyahoga İlçesi plastik alışveriş poşetlerini yasakladığından beri bunun Cleveland’da çok sıcak bir konu olduğunu biliyorum.
Çanta yasağı hakkında bilmeniz gereken birkaç şey:
1. Bazı şehirler bunu yasakladı .
2. Torbalar, et ve kuru temizleme gibi şeyler için hala mevcuttur.
3. Kağıt torbalar genellikle 0,10 $ gibi küçük bir fiyata satılmaktadır.
Yeniden kullanılabilir alışveriş çantaları için oldukça uzun bir süredir pek çok seçenek var ve olmuştur. Annem ben büyürken Aldi’ye gittiğimizde onunkini kullandı, bu yüzden benim için zor bir değişiklik olmadı.
Plastik türleri, dokunmamış poli çantalar, kanvas çantalar, naylon çantalar veya pamuk mu istiyorsunuz? İşte her birinin ve fiyat aralığının avantajları.
1. Sert ve daha büyük plastik torbalar. İşlenmemiş plastikten yapılmıştır, bu nedenle poşetleri yapmak için yağ ve kaynaklar çıplaktır, ancak bunlar güçlü, büyük ve son yıllardır. Arka bahçe hortumu ile büyük bir lavaboda temizlenmesi kolaydır. Marc’ın mağazaları bunları yaklaşık 0,69 dolara taşıyor.
2. Non-woven çantalar genellikle promosyonlar için verilenlerdir. Küçük ama güçlü ve 3-5 yıl dayanacak. Çantalar yapmak için kullanılan malzemeler, yani yağ ve kaynaklar insan yapımı. Bunları tasarruf mağazalarında veya marketlerde 1-10 $ ‘dan bulabilirsiniz. Gelirinizin büyük bir kar amacı gütmeyen kuruluşa gitmesini istiyorsanız, @ohiooceanfoundation’da bir miktar satış var.
3. Kanvas çantalar dayanıklıdır ve uzun yıllar dayanmalıdır. Kanvas, birçok farklı malzemeden yapılır, ancak en popüler olanı pamuktur. Malzeme yapılırken çok fazla su kullanır, bu nedenle önceden kullanılmış bir malzeme bulmak en iyisidir. Bunlar 7-20 $ arasında değişebilir ve makinede yıkanabilir. 9 dolara satışta iki mağazamız kaldı. Daha kaliteli mağazalarda, çevrimiçi olarak ve ikinci el mağazalarda bulabilirsiniz. Sıfır atık kutuları kendi imalatımız olum ambar ile gönderim yapılmaktadır.
4. Naylon çantalar süper güçlü ve hafiftir ancak yine doğal kaynakları kullanan insan yapımı malzemelerden yapılmıştır. Bunlar kocamın favorisi. @Chicobag kullanıyor çünkü katlanmış olan küçük çantaya geri dönüyor. Bunları çevrimiçi olarak ve bazı mağazalarda 6,99 – 14,00 ABD Doları arasında bulabilirsiniz.
5. Geri dönüştürülmüş çantalar harikadır ve bizzat Vita Repete çantalarından chico çantalarını seviyoruz. Klasikten daha güçlü ve biraz daha büyük ama bizim plastik su şişelerimizden yapılmışlar. Çevrimiçi olarak veya Canton mağazamızda 14,99 – 20 ABD Doları arasında bulun.
6. Sahip olduğunuz çantaları yeniden kullanın!
Çantalarınızı hatırlamanız için ipuçları: Çıktığınız kapının hemen yanına bir kanca koyun ve çantalar boşalır boşalmaz oraya koyun. Evden çıkınca tutun. Çantalarınızı arabanızda unutursanız, geri yürüyün ve alın ya da ücretli yiyecekleri sadece arabada alıp arabada çantalara koyun. Bu da çalışır, çantalarınızı tamamen unutursanız, eve gidene kadar hepsini arkaya koyun. Bunu yeterince yaparsanız, onları getirmeyi hatırlamaya başlayacaksınız çünkü bu daha fazla güçlüktür.
Ayrıca sadece bakkaliye DEĞİL, her yere çantalarınızı götürün. HERHANGİ MAĞAZA!
Senden herhangi bir ipucu var mı?

Yeniden Kullanılabilir Su Şişeleri

Bu, listenin başında yer alır, çünkü yanınızda dolu bir su şişesi getirme alışkanlığı edindiğinizde, çevreye ve mali durumunuza büyük bir yardımcı olur.
ABD’de her hafta satın alınan şişelenmiş su miktarı dünyayı beş kez dolaşabilir.
1 galon şişelenmiş su, bir galon musluk suyundan 2.000 kat daha pahalı.
Şişeyi doldurmak için yaptığı gibi suyun hazırlanması üç kez alır.
Tüm plastik yağdan yapılmıştır.
Birçok şişe suyu şirketi, filtrelenmiş ve arıtılmış musluk suyu kullanır.
Alışkanlığım: Eskiden yanıma bir cam litrelik kavanoz alırdım ama su daha uzun süre soğuk kaldığı için yeti bardağına geçtim. İşte golcü. Yeniden kullanılabilir şişenizden daha fazla veya daha fazla içiyorsanız, bir tane daha getirin. Bir veya iki saatten daha uzun süre gidersem, suyla doldurduğumdan 21 ons veya 32 ons olur. Pop-up marketlerdeki gibi bütün gün gidersem galon yeti alırım ..
İki yıldan fazla bir süredir bir şişe su satın almadım !
Sadece satın almayı reddedin ve size verilirse reddedin. Alışkanlık kazanacaksın. * Belli ki vücudunuzu tanıyorsunuz ve ihtiyacınız olursa suyu reddetmek sağlığınızı riske atmaya değmez. Metal sıfır atık kutuları imalatı ile günümüzde büyük pazara sahibiz.
Canton mağazamızda ücretsiz filtrelenmiş su sunuyoruz, bu nedenle bölgedeyseniz ve yeniden doldurmaya ihtiyacınız varsa. Satın almak gerekmez. Listeye girmek için “Refill not Landfill” den haber bekliyorum.
Evde bambu aktif karbon çubuklarıyla suyu filtreliyorum. Bir bardak sürahinin içindeler ve bir kez süzüldükten sonra (en az bir saat) ziyaretçilerimiz olması durumunda daha büyük bir cam sürahiye döküyorum. Yucky Akron suyumu alıyor ve kaynak suyu gibi tadı ve kokusu veriyor.
Su kalitesiyle ilgili büyük bir endişeniz varsa, Berkey filtreleri oldukça harika ama pahalıdır.
Şişeler geri dönüştürülebilir, ancak ürünlerin sadece% 8-10’unun gerçekten geri dönüştürüldüğü yaygın olarak tartışılıyor.
Plastik su şişesini yeniden doldurmanız da önerilmez. Bu tek kullanımlık ürünler, ısıtıldığında (sıcak bir arabada bırakıldığında) veya çizildiğinde kimyasalları suyunuza sızabilir.

Çubuk Sabunlara geçin.

Bu oldukça basit ve anlaşılır. Sıvı temizleyiciler ve şampuanlar gibi ürünlerden geçiş yaparken su ve ambalajdan tasarruf edin.
Bu ürünler daha az maliyetli ve daha uzun ömürlü olma eğilimindedir.
Herkes farklıdır, bu yüzden herkes için işe yarayan bir şampuan çubuğu bulmak imkansızdır. Hangisinin daha iyi çalıştığını görmek için yola çıkıp birkaçını denemelisiniz. Değiştirmekle ilgilenen birkaç arkadaşınız varsa, her biriniz farklı bir kompozisyondan bir çubuk alabilir ve daha sonra ihtiyacınız olan miktarı kesebilir ve hepsini paylaşabilirsiniz. Bir sonraki güzellik ürününüzü bulmanın en ekonomik yolu budur. Mağazayı açmadan önce yaklaşık 6 farklı tane denedim. Onları ikiye böldüm ve üvey kızımla paylaştım.
İyi bir süzme kabına sahip olduğunuzdan emin olun veya kullanım arasında kuruması için sabunu asın. Bu, doğal sabunlarınızın ömrünü büyük ölçüde uzatacaktır.
Lütfen iade etmem gereken plastiğe sarılı çubuklar aldığımı unutmayın. Şirketlere plastik istemediğinizi ve minimum nakliye içeriği istediğinizi söylediğinizden emin olun.
Sıvı yerine çubuk taşımak çevremiz için çok daha iyidir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir