Blog

Avm'ler İçin Sıfır Atık Projesi

Avm’ler İçin Sıfır Atık Projesi

Alışveriş merkezleri ve perakendeciler, geri dönüşüm ve atık yönetimi konusunda büyük bir fırsata sahip. Stratejik programları uygulayan büyük perakende merkezleri, yeniden kullanım ve geri dönüşümü artırabilir ve süreçte para tasarrufu yaparken ve yerel çevreyi korurken atıkların elimine edilmesini azaltabilir.

Alışveriş merkezi ve başlamak isteyen ticari perakendeciler için, atık önleme ve geri dönüşümde lider olan ulusal alışveriş merkezlerinden örnek olay incelemelerini dahil ettik.

ÜRÜNLER

Avm’ler İçin Sıfır Atık Projesi
Avm’ler İçin Sıfır Atık Projesi
Avm’ler İçin Sıfır Atık Projesi

 

Geri dönüşüm ipuçları

Alışveriş merkezi sıfırdan başlayarak veya merkezin geri dönüşüm çabalarını genişletmek istese de, ticari düzeyde geri dönüşümün başarısı için bir dizi kritik adım var.

  • Yönetim desteği alın. Kurumsal yönetimin desteği kritik öneme sahiptir – yalnızca geri dönüşüm programının zaman ve para yatırımı gerektirmesi nedeniyle değil, aynı zamanda yeni programın da değişikliklere yol açması nedeniyle (örneğin, bazı personel için yeni iş sorumlulukları veya alışveriş merkezi çalışanları için yeni prosedürler) ve kiracılar). Kurumsal yönetim tamamen geri dönüşüm programının arkasındaysa, çalışanların aynı görüşü alma olasılığı daha yüksektir.
  • “Yeşil bir ekip” oluşturun. Alışveriş merkezinin tüm bölümlerinden çalışanlar dahil edilmelidir . Örneğin, toplama rutinleri , atık yönetimi ile uğraştıkları ve geri dönüşüm programının farklı yönlerini bir araya getirmelerine güveneceği için, mahkeme veya saha personeli içermelidir .
  • Atık akışınızı değerlendirin. Bir atık denetimi yapın ve çöp kutusunda ne olduğuna dikkat edin. Hangi malzemeleri toplayacağınıza veya geri dönüşüm programınıza ekleyeceğinize karar vermeden önce, alışveriş merkeziniz veya alışveriş merkeziniz için bir sıfır atık denetimi yapılmalıdır. Atık denetimi, bir satıcı veya iş merkezi tarafından üretilen atık miktarını ve türlerini ölçmek için kullanılan resmi, yapılandırılmış bir süreçtir.
  • Toplanacak malzemeleri tanımlayın. Ülkeye göre değişiklik gösterdiğinden her materyal için yerel şehir ve eyalet yönetmeliklerini kontrol ettiğinizden emin olun. Sıfır atık kutuları edinin ve atık yönetimi yapın.
  • Dış satıcı katılımını düşünün. Şerefiye gibi geri dönüşüm şirketlerinin alışveriş merkezindeki otoparkı geri dönüşüm programları için kullanmalarına izin verin. Bu, bu ek atık yönetimi satıcılarına çevreye katkıda bulunma konusunda bir bacak sağlar.
  • Koleksiyon programı lojistiğini belirler. Programınız için en anlamlı olanı izleyin. Minnesota’daki Mall of America, geri dönüştürülebilir malzemeleri yükleme platformuna taşımak için yerleşik oluklar ve tekerlekli arabaları kullanıyor. Diğer perakende merkezlerinde geri dönüşüm programları, ileride depolama ve balyalama için hazırlama alanlarına geri dönüşümü almak ve taşımak için motorlu araba kullanıyorlar.
  • Geri dönüşüm programınızı uygulayın ve yönetin. Çalışanları yalnızca uygun geri dönüşüm prosedürleri hakkında değil, aynı zamanda uygulanan revize edilmiş tüm rutinlerden haberdar eden prosedürler oluşturun . 
  • Prosedürlerin izlendiğinden emin olmak için haftalık veya aylık takipler belirleyin ve çalışanları gerektiği şekilde eğitin.
  • Yeni personelin yönlendirmesine ve müşteri bilgi paketlerine geri dönüşüm bilgilerini dahil edin.

Atık Azaltma İpuçları

Geri dönüşüm çöp kutusu haline gelen öğelere yönelik olsa da, sıfır atık yönetimi genel çöp ve atıkların elimine edilmesinde bir adım daha ileri gidiyor. Unutmayın, asla yaratılmayan atıkların daha sonra yönetilmesi gerekmemektedir. Atık azaltma, malzemelerin yaratılan çöp miktarını ortadan kaldıracak şekilde tasarlanması, üretilmesi, satın alınması, taşınması ve kullanılması pratiğidir. Ürünlerin tekrar kullanılması, öğelerin atık akışına girişini yavaşlatmaya yardımcı olduğundan, atıkların önlenmesinde kilit bir unsurdur.

Perakende sektöründe atık yönetimi uygulaması, çevresel yönetim ve ekonomik faydalar ile sonuçlanmaktadır. Çöp depolama alanlarındaki yükü azaltmanın yanı sıra, atıkların önlenmesi de doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur ve üretim ile ilişkili enerji ve kirliliği azaltır.

Alışveriş merkezi kiracıları için, atık önleme stratejileri, ulaştırma ve işçilik dahil olmak üzere atık imhası dışındaki çeşitli alanlarda maliyet tasarrufuna çevrilebilir. Perakende kiracılar, özellikle büyük ulusal perakendeciler, atık önleme stratejilerini uygulamak için en iyi konumdadır.

Bir alışveriş merkezi veya alışveriş merkezi, yukarıda listelenen hedef alanlardan herhangi birinde atık önleme uygulamalarına başlamaya karar verdiğinde, hedeflenen bir yaklaşım önemlidir. En kritik bileşen, perakende tedarikçileri ile güçlü bir çalışma ilişkisidir. Tedarikçiler sıklıkla kullanılan ambalaj ve malzemelerin miktarını kontrol ederler, ancak perakende müşterilerin isteklerinden büyük ölçüde etkilenebilirler.

Bir satıcı sıfırdan yeni bir atık önleme programı başlatmayı planlıyorsa, bir veya iki alana odaklanarak ve zamanın ve kaynakların izin verdiği ölçüde büyüyerek başlamak daha uygun olabilir.ÜRÜNLER

Avm’ler İçin Sıfır Atık Projesi
Avm’ler İçin Sıfır Atık Projesi
Avm’ler İçin Sıfır Atık ProjesiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir